Praktyczne porady na temat zwiedzania Monako

Państwo-miasto Monako leży na Lazurowym Wybrzeżu i należy do bardzo popularnych ośrodków turystycznych. Miłośnicy wyścigów i rajdów zjeżdżają tam co roku, aby podziwiać najlepsze zespoły Formuły 1 rywalizujące na niemal trzykilometrowym torze. Co ciekawe tor zbudowany jest w centrum miasta, dlatego nawet z okien hotelowych można oglądać rywalizacje najlepszych kierowców wyścigowych.

Jak dostać się do Monako z naszego kraju?

Oczywiście opcje mamy dwie.

– Przede wszystkim możemy pojechać do Monako samochodem. Podróż jednak może zająć nam trochę czasu. Te rozwiązanie jest wybierane szczególnie przez osoby, które mają w planach zwiedzać inne miasta i państwa znajdujące się na trasie z Polski do Monako.

– Druga opcja to przelot samolotem. Z żadnego polskiego miasta nie ma wprawdzie bezpośrednich lotów, ale bez trudu z Warszawy dotrzemy do Nicei, a miasto to położone jest niedaleko Monako.

Jak zwiedzać Monako?

Przede wszystkim podczas zwiedzania najlepiej korzystać z komunikacji miejskiej, można też korzystać ze skutera i tramwaju wodnego. Osoby lubiące spacery powinny wybrać piesze wycieczki, szczególnie dlatego, że miasto posiada liczne schody i windy pozwalające na wygodne przemieszczanie się nawet osobom starszym. Podczas zwiedzania warto korzystać z przewodnika ze strony – przewodnik-azur.com.

Bezpieczne zwiedzanie

1. Pamiętajmy, aby zwiedzając miasto zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa.

2. Przede wszystkim musimy zadbać o nasze dokumenty. Dobrze jest zrobić ich ksero przed przybyciem do Monako.

3. Niezbędne będzie także zaopatrzenie się w walutę jaką jest euro. Pieniądze ukryjmy, ponieważ nawet w tak bogatych państwach mogą zdarzyć się kieszonkowcy i naciągacze.

4. Kolejną sprawą bezpieczeństwa jest zadbanie przed przyjazdem o miejsce noclegowe i bilet powrotny. Tylko w ten sposób nasza wycieczka może odbywać się w odpowiednich warunkach. Monako posiada bardzo wiele hoteli, przede wszystkim luksusowych, ale można również znaleźć propozycje dla mniej wymagających turystów.