Sposób na pobyt w górach

Góry to jedno z najczęściej wybieranych przez Polaków docelowych miejsc wakacji czy ferii zimowych. Mają one w sobie wiele uroku, który sprawia, że nie jeden podróżnik zakochał się w nich bez pamięci. Miłość do gór bywa jednak różna, tak jak różne bywają pomysły na wypoczynek.

Kinga (21 lat): w góry jeździmy zawsze całą ekipą, jest nas 15 osób. Za dnia chodzimy po górach, tak długo, jak długo jest jasno, wieczorem przy ognisku śpiewamy piosenki. Zależy nam na niskobudżetowych podróżach, dlatego najczęściej wybieramy chatki i schroniska studenckie, położone na szczytach gór, na które wcześniej się wdrapujemy.

Arkadiusz (35 lat): dla mnie wyjazd w góry oznacza szusowanie na nartach, na stoku spędzam najczęściej każdą wolną chwilę, dlatego zależy mi, aby mój hotel był położony blisko stoków, abym nie tracił czasu na dojazdy do wyciągów.

Marlena (41 lat): dla mnie najważniejszy jest komfort pokojów, oraz to by w moim hotelu była restauracja. Nienawidzę gotować i nie wyobrażam sobie sytuacji, że miałabym to robić również na urlopie. Miejscem, które spełnia wszystkie moje oczekiwania jest willapoprad.pl/restauracja. Dlatego w czasie zimowego urlopu zawsze zatrzymuję się właśnie tam.

Ryszard (57 lat): w góry jeździmy całą rodziną, my, nasze dzieci i wnuki. Łącznie jest nas 20 osób. Szukamy zawsze domu, który możemy wynająć i rozpanoszyć się w nim przynajmniej na tydzień. W tym czasie chodzimy po górach, odwiedzamy gorące źródła, grillujemy, gramy w gry towarzyskie – jednym słowem: spędzamy wspólnie czas.