Warto uwieczniać na zdjęciach piękno polskiej przyrody

Polska jest naprawdę pięknym krajem, wyróżniającym się istnieniem miejsc wciąż nieskażonych ludzką cywilizacją. Często nie doceniamy tego faktu i wydaje nam się, że jedynymi wartymi zobaczenia polskimi atrakcjami są przed wszystkim zabytkowe miasta oraz inne atrakcje przygotowane stricte pod turystów.

To jednak nieprawda, o czym świadczą zdjęciach najlepszych fotografów, specjalizujących się w uwiecznianiu piękna polskiej przygody. Zapytaliśmy kilku z nich, jakie rejony uważają one za najciekawsze i najbardziej pod tym względem atrakcyjne.

  • Moim ulubionym obiektem fotografowania są bez wątpienia polskie góry. Tatry, Bieszczady, Beskidy – to tylko kilka pasm górskich które udało mi się uwiecznić na zdjęciach. – wyznaje Stanisław, który przyrodę fotografuje już od kilkunastu lat. – Miesiąc temu zatrzymałem się w Kościelisku, dokładnie w tym miejscu – mountain-apartments.com.pl, i codziennie wychodziłem na inny szlak. Pogoda była bardzo zmienna, dlatego udało mi się wykonać wiele naprawdę różnorodnych zdjęć.

Z kolei Monika uwielbia wycieczki fotograficzne na Mazury.

  • Polskie jeziora są moim zdaniem naprawdę zjawiskowe! Bogactwo roślinności oraz różnorodnych gatunków zwierząt robi na mnie największe wrażenie zwłaszcza w okresie wiosny oraz jesieni. Jednak w swoim portfolio posiadam również wiele zdjęć wykonanych w czasie zimy. Zresztą, na Mazury warto się wybrać nawet jeśli nie zamierzamy robić zdjęć, bowiem można tam naprawdę aktywnie i ciekawie wypocząć.

Również polski morze ma swoich fanów wśród fotografów, wśród których wyróżnia się Kamil.

  • Owszem, brzegi nadbałtyckich plaż nie są tak efektowne jak na przykład Lazurowe Wybrzeże czy inne rejony Morza Śródziemnego, jednak według mnie polskie plaże mają naprawdę niepowtarzalny klimat. Objawia się on zwłaszcza w miejscach mniej uczęszczanych przez turystów oraz w miesiącach niezbyt popularnych pod względem urlopowym. Moje zdjęcia utrzymane są w ciemnej, mrocznej stylistyce i surowość polskiego morza oraz przyrody zawsze robi na mnie ogromne wrażenie.